СБУ викрила посадовців енергосектору на розкраданні понад 8 млн грн під час будівництва захисних споруд для Зміївської ТЕС на Харківщині
Заблоковано схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Про це повідомили у СБУ.
Повідомлено про підозру двом посадовцям комерційних структур, які заволоділи державними коштами під час виконання робіт із будівництва системи захисту для Зміївської ТЕС.
Фігурантами виявилися 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору, а також 60-річний директор приватної компанії-підрядника, яку залучили до реалізації проєкту.
У грудні 2024 між теплоелектростанцією та підрядною організацією було укладено договір на виконання робіт для захисту ТЕС, загальна вартість яких становила понад 245 млн грн.
Учасники оборудки внесли недостовірні відомості до техдокументації та організували використання бетонної суміші, яка не відповідала встановленим проєктним та технічним вимогам.
Унаслідок таких дій державному бюджету було завдано збитків на суму 8,1 млн грн. Судова будівельно-технічна експертиза підтвердила факт протиправної діяльності та встановила розмір завданих державі збитків.
За результатами 11 обшуків за місцями проживання фігурантів та у приміщеннях підприємств правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази злочину. Обом фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
