Заперечував російську агресію: жителю Слобожанського винесено вирок
Зміївський суд визнав винним мешканця Слобожанської громади у запереченні збройної агресії рф проти України.
Як встановив суд, влітку 2024, перебуваючи у Слобожанському, чоловік під час телефонних розмов неодноразово висловлював тези, які, за висновками судової експертизи, містили заперечення російської агресії та виправдовували наративи держави-агресора.
Серед іншого, у розмовах звучало: «Вот у нас допустим сейчас, в полном смысле слова, идёт гражданская война, между собой, здесь». Крім того обвинувачений називав українців «укропами», а також ставив під сумнів відповідальність росії за удари по цивільних об’єктах.
Під час суду чоловік повністю визнав провину. Він пояснив, що справді допускав подібні висловлювання, заперечував збройну агресію рф та ставив під сумнів обстріли мирних об’єктів військами держави-агресора. Водночас зазначив, що нині усвідомив протиправність своїх слів і щиро розкаюється.
У тексті з вироку суду зокрема зазначається, що обвинувачений раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, працює у позашкільному навчальному закладі Харкова, займався волонтерською допомогою, має проблеми зі здоров’ям та доглядає за дружиною з інвалідністю.
Суд визнав чоловіка винним. За ч. 1 ст. 436-2 ККУ йому призначено покарання у вигляді одного року виправних робіт за місцем роботи з відрахуванням 10% заробітку в дохід держави. Також із засудженого буде стягнуто понад 24 тисячі гривень витрат на проведення судових експертиз.
